„Bez morální kocoviny“

České tenisky KAVE

Udržitelnost / Lokální výroba / Jedninečnost

České tenisky KAVE vyrábíme ze zbytkových materiálů, v limitovaných kolekcích, s minimální ekologickou stopou.

Chceme ukázat, že existuje způsob, jak vyrábět produkty udržitelným způsobem vytvořením inteligentního, funkčního a zodpovědného designu.

Většina produktů pro naši spotřebu je vyráběna v asijských zemích a poté transportována do Evropy. Tyto transporty silně znečišťují naše životní prostředí. A právě to chceme změnit.

Každá bota originál

  • Díky speciální výrobní technologii je každá bota KAVE naprostým originálem.
  • Jakmile je vyprodána, není už nikdy vyrobena stejná.
  • Každý pár má své unikátní pořadové číslo.
  • Každá bota má svoji jedinečnou barevnou kombinaci.
  • Takto vznikají jedinečná díla v limitovaných kolekcích a s minimální ekologickou stopou.

Příběh značky KAVE

Značku založila v roce 2015 česká designérka Eva Klabalová. O výrobě bot se naučila vše, když v průběhu studia pracovala v jedné ze společností působících v areálu Baťových továren. Když začala Eva později cestovat po světě a pracovat v obuvnickém průmyslu, uvědomila si díky své zkušenosti z výroby, jaká je propast mezi nesmyslnými globálními pohyby zboží a zapomenutými lokálními možnostmi produkce – a rozhodla se to změnit.

Chtěla začít dělat vše jinak, smysluplně, udržitelně a hlavně s ohledem na naše životní prostředí. Vrátila se do Čech, do Zlína, kde se narodila. Vrátila se do továrny, ve které pracovala jako brigádník už za studií. Tentoktát už ne jako pracovník, ale jako kreativní ředitelka značky KAVE.

Dnes Eva kombinuje design a technologie k vytvoření udržitelné, kvalitní obuvi a globálně mění pohled na její výrobu. Navzdory řadě světových úspěchů nezapomněla ani na rodné Česko – velkým i menším společnostem, továrnám a korporacím tu prostřednictvím svého talentu a nadšení ukazuje, že obuvnické řemeslo jde dělat jinak – lépe, uvědoměleji, s maximální snahou o udržitelnost a ohleduplnost k planetě.

Eva Klabalová | KAVE footwear